images (22)                                                                                                                    

Pojem pedikúra zahrnuje v sobě starostlivost o zdraví našich nohou , tolik namáhaných,zatěžovaných a strádajících v pracovních ,sportovních či módních botách.

 Své nohy  vystavujeme  zátěži při níž často dochází k deformacím, které nám dříve či později dokáží komplikovat pohyb a působí nemalou bolest. Jedná se zejména o vbočený palec,kladívkový prst,či problémy spojené se špatnou nožní klenbou. Ve většině případů nemusí vůbec k těmto stádiím dojít. V současné době se již dá pomocí ortopedických pomůcek zhoršující se stav zastavit nebo i vylepšit. Jedná se zejména o pomůcky na bázi polymerových gelů,pomocí kterých lze postavení prstů a kloubů vymezit ,tím jim ulevit  a v počátečních stádiích i naučit správnému postavení. Tím předejdeme nejen zhoršujícímu se stavu,ale i trápení s otlaky a kuřími oky , které obvykle tyto komplikace na prstech a kloubech doprovázejí.

images (20)     images (21)     images (17)     images (18)

 Přirozeným dělením buněk nám kůže na nohou neustále narůstá a pokud nedochází k dostatečnému obrušování těchto buněk vrstva sílí,tvrdne a rohovatí. Tato vrstva nám pak praská,působí bolest,ale hlavně je bránou všech infekčních a mykotických onemocnění. S porušenou integritou kůže stačí navštívit bazén,koupaliště ,nebo jakékoliv jiné zařízení kde chodíme bosky a problém je tzv. na světě.

stažený soubor (6)     popraskane_paty     pedikura-1      kůže

Naše pracovní nasazení a nutnost nosit , často nevhodnou obuv, ve které se potíme,nám může přivodit některé z mykotických onemocnění, se kterými se pak potýkáme dlouhé roky. Při jejich léčbě je nezbytná každodenní péče a i tak trvá tato léčba na rukou asi půl roku, na nohou to může být i déle než rok. Tyto problémy se jednak dají léčit,ale dá se jim i předcházet používáním vhodných přípravků.

images (25)     tn_zoom_obrazek_347      images (24)     Mykoza_nehtu_I,_profi-pedikura.cz

Dalším velmi nepříjemným problémem je zarůstající nehet. Mnoho z nás ví, jak moc nás dokáže potrápit. I příčina těchto problémů se dá vždy řešit. Často stačí jen důkladně vyčistit nehtový val , upravit délku nehtu a problém je vyřešen.

zarústající nehet 2     zarostlý nehet 1     rovnátka na nehty 1

To jsme probrali zdravotní stránku pedikúry. Své nohy však můžeme i rozmazlovat , dopřát jim příjemný teplý zábal,koupel nebo masáž,aby byly nejenom zdravé,ale i krásné a odpočaté.

  DSC01626     12052014475     11082014574     manikura-cenik-8     11082014580                                                                                                  

Veškerá péče o naše nohy se nám však vyplatí , vždyť to s námi musí vydržet celý náš život.