Pojem pedikúra zahrnuje v sobě starostlivost o zdraví našich nohou , tolik namáhaných,zatěžovaných a strádajících v pracovních ,sportovních či módních botách.

images (31)stažený soubor (9)images (26)images (27)images (29)

 Své nohy  vystavujeme  zátěži při níž často dochází k deformacím, které nám dříve či později dokáží komplikovat pohyb a působí nemalou bolest. Jedná se zejména o vybočený palec,kladívkový prst,či problémy spojené se špatnou nožní klenbou. Ve většině případů nemusí vůbec k těmto stádiím dojít. V současné době se již dá pomocí ortopedických pomůcek zhoršující se stav zastavit nebo i vylepšit. Jedná se zejména o pomůcky na bázi polymerových gelů,pomocí kterých lze postavení prstů a kloubů vymezit ,tím jim ulevit  a v počátečních stádiích i naučit správnému postavení. Tím předejdeme nejen zhoršujícímu se stavu,ale i trápení s otlaky a kuřími oky , které obvykle tyto komplikace na prstech a kloubech doprovázejí.

Přirozeným dělením buněk nám kůže na nohou neustále narůstá a pokud nedochází k dostatečnému obrušování těchto buněk vrstva sílí,tvrdne a rohovatí. Tato vrstva nám pak praská,působí bolest,ale hlavně je bránou všech infekčních a mykotických onemocnění. S porušenou integritou kůže stačí navštívit bazén,koupaliště ,nebo jakékoliv jiné zařízení kde chodíme bosky a problém je tzv. na světě.

 Naše pracovní nasazení a nutnost nosit , často nevhodnou obuv, ve které se potíme,nám může přivodit některé z mykotických onemocnění, se kterými se pak potýkáme dlouhé roky. Při jejich léčbě je nezbytná každodenní péče a i tak trvá tato léčba na rukou asi půl roku, na nohou to může být i déle než rok. Tyto problémy se jednak dají léčit,ale dá se jim i předcházet používáním vhodných přípravků.

 Dalším velmi nepříjemným problémem je zarůstající nehet. Mnoho z nás ví, jak moc nás dokáže potrápit. I příčina těchto problémů se dá vždy řešit. Často stačí jen důkladně vyčistit nehtový val , upravit délku nehtu a problém je vyřešen. 

To jsme probrali zdravotní stránku pedikúry. Své nohy však můžeme i rozmazlovat , dopřát jim příjemný teplý zábal,koupel nebo masáž,aby byly nejenom zdravé,ale i krásné a odpočaté.

noha

anatomie_inkůže

Druhy pedikúry :

Pedikúra klasická / mokrá/

Asi nejvíce známá a rozšířená metoda základního ošetření.

Nejprve se nohy máčí ve vodní lázni obohacené o změkčující přísadu 10-20 minut podle síly zrohovatělé vrstvy kůže. Během této doby se změkčí otlaky,kuří oka , zrohovatělá vrstva  a odmočí se i nečistoty v nehtových valech. Poté se nohy osuší ,vyčistí se nehtové valy,upraví se délka nehtů a ostrou jednorázovou čepelkou se odstraní zrohovatělá kůže,otlaky a kuří oka.

Tato metoda však není vhodná pro Vás kteří máte jakékoliv onemocnění při kterém vám lékař nedoporučí koupele v teplé vodě /např. žilní nebo srdeční,ale i srážlivost krve apod./,nebo pokud jste diabetici. Z těchto důvodů já preferuji pedikúru přístrojovou :-).

11092014706     04082014552     12052014475     11092014683

 

Pedikúra přístrojová / medicinální nebo také suchá/

Provádí se bez předešlého máčení nohou vysokoobrátkovým přístrojem,pomocí různých druhů fréz. Těmito frézkami se upraví tvar a okolí nehtů,vyčistí se nehtové valy,odstraní se kuří oka a odbrousí se zrohovatělá vrstva kůže. Tato metoda je poněkud zdlouhavější,ale pro tělo přirozenější a také preciznější.

11092014702     04082014549    11092014679    Bez názvu

V obou případech mají problém ti z vás, kteří jsou lechtiví – ale nebojte, vždy se najde vhodný způsob ošetření , aby čas strávený na pedikérském křesle byl pro vás příjemným odpočinkem.

Tuto zdravotní část pedikúry doplňuji o peeling, ošetření vhodnou kosmetikou a masáž  nohou.

 

Po tomto ošetření je možné si z nabídky SPA dopřát nějaký zábal a tím své nohy odměnit a dopřát jim chvíle relaxace.

Ceny naleznete v nabídce SPA + dárkové balíčky.